Slenkančios sistemos | Stumdomos durys


 

Be abejonės, stumdomosios durys – aktualios, patogios ir ekonomiškos.

Stumdomos durys gražios ir suteikia patalpai dermės, susiliejimo su gamta, ypač jeigu jos stiklinės. Patalpoje atsiranda daugiau šviesos, erdvės. Dizaineriai teigia, kad stumdomos durys suteikia patalpai daugiau erdvės, tegul ir įsivaizduojamos. Jie teisūs, nes nereikia vietos varstymui.

Kaip ir varstomos, stumdomos durys gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Bene pigiausios ir paprasčiausios – iš laminuotų medžio drožlių arba veidrodžio.

Stumdomos durys gali būti iš LMDP, su stiklo intarpais. Jos tikrai kainuos brangiau už minėtas aukščiau. Kita vertus, stiklas durims suteiks elegantiškumo. Jei norime namams suteikti savitą įvaizdį, šios durys bus kaip tik.

Stumdomos durys gali būti stiklinės. Stiklas montuojamas į profilį, gaminamą iš aliuminio. Durys bus stilingos ir gerų fizikinių savybių. Durys kainuos brangiau, jeigu stiklas matinis, nedūžtantis, puoštas rankomis. Kita vertus, lėšų turintys žmonės renkasi būtent tokias. Jos gali atgaivinti visą namų stilių. Žinoma, namų stilius turi atitikti duris. Jei viskas padaryta skoningai, tai stumdomos stiklinės durys suteiks patalpai naują išvaizdą.

Stumdomosioms durims gaminti naudojamos plieninės ir aliuminio sistemos. Pirmųjų pranašumas yra kaina, antrųjų – kokybė. Mes naudojame tik aliuminio profilio slenkančias sistemas.

Stumdomos durys susideda iš profilių sistemos, kurią sudaro vertikalūs ir horizontalūs profiliai, bėgeliai, ratukai (durų mechanizmai), ir durų užpildo. Durys bėgyje važinėja ratukais. Pagal ratukų kokybę galima spręsti apie sistemos kokybę (čia galioja taisyklė – geresnis – brangesnis). Nuo jų priklausys, ar durys atsidarys lengvai, be triukšmo, ar cyps ir reikės gerai stumtelėti. Mūsų įmonė naudoja kokybiškus guolinius slenkančių sistemų slydimo mechanizmus.